Кијану Ривс им подари Rolex часовници на каскадерите во „John Wick“  

Кијану Ривс одлучи да го награди тимот каскадери во филмот „John Wick: Chapter 4“ со тоа што им подари Rolex часовници вредни по 10.000 долари, пишуваат американските медиуми.

Ривс ги однел на вечера каскадерите Брус Ли Консепсион, Џереми Маринас, Дејв Камарило и Ли Кианг и им подарил часовници. На овој начин ја прославиле последната клапа од филмот.

Тој избра серија на Rolexs што беше претставена во септември 2020 година, во која еден примерок вреди 10.074 долари. На секој рачен часвник е изгравирана посебна посвета за каскадерите: „Петорката на Џон Вик“ и „Ти благодарам, Киану, JW4, 2021“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WATCHMANIA (@watchmania)

Четворицата каскадери споделија фотографии од часовниците на своите социјални мрежи, опишувајќи го снимањето и дружењето со Ривс како едно од најпосебните искуства во нивниот живот.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Read more

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Read more

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Read more

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more
 

Сцена

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Читај повеќе
  • play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Читај повеќе

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Читај повеќе
  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе