Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Актерот Кијану Ривс во интервју за Esquire откри дека можеби уште е во брак со актерката Винона Рајдер.

„Ја изведовме целата свадбена церемонија со вистински свештеник. Винона вели дека сме во брак. Френсис Форд Копола вели дека сме. Па претпоставувам дека сме венчани пред Бога“, рече 57-годишниот актер.

Пред неколку години, актерката ги изненади обожавателите кога изјави дека таа и Ривс можеби случајно се венчале на вистинската церемонија додека го снимале филмот „Дракула“ од 1992 година, во режија на Френсис Форд Копола.

„Навистина се венчавме во ‘Дракула’. ​​Не, се колнам во Бога, мислам дека се венчавме вистински. За таа сцена, Френсис донесе вистински свештеник. Така, мислам дека сме во брак“, изјави Винона Рајдер за Entertainment Weekly во август 2018 година. Откако сфатила дека Ривс можеби ѝ е сопруг (барем во Романија), во муабет почнала да му се обраќа со „мажу“.

„Повремено добивам порака: ‘Здраво, мажу’. Не ѝ верував баш, а потоа Френсис Форд Копола, директорот на ‘Дракула’, јавно рече: ‘Да, навистина се случи така, свештеникот изврши вистинска церемонија’. Значи, изгледа сум во брак со Винона“, изјави актерот.

Копола ја потврди теоријата на актерката, за The Guardian дека свештеникот извршил „прилично автентична“ церемонија.

„Значи, на некој начин, кога го завршивме снимањето, сфативме дека Кијану и Винона навистина се венчаа како резултат на оваа сцена“, рече тој во август 2018 година.

Remote video URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе