Кијану Ривс меѓу кадифени мечиња е сѐ што треба да видите денес на интернет

Кијану Ривс е еден од најомилените луѓе во светот и со право ја носи титулата „дечко на интернетот“.

Кијану Ривс со партнерката Александра Грант

Оваа снимка од 1984 година покажува дека отсекогаш бил талентииран, неодолив, спонтан и прекрасен во секој поглед.

CBC сподели на Twitter олдскул видео од прилог за емисијата Going Great што Кијану Ривс го направил на Конвенција за кадифени мечиња во Канада во 1984 година.

Покрај посветената новинарска работа, при што поставува прашања како „Зошто сите мечиња се викаат Теди?“, Ривс исто така изведува будалаштини што се просто неодоливи за гледање.

URL

Фановите реагираа со одушевување и како што кажа и еден твитерџија: „Овој свет не го заслужува Кијану Ривс“.

Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Чек дис аут

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Read more

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Read more

Магазин

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе