Ким Кардашијан ги покажа резултатите од „болниот, но вреден“ третман на стомак

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман поради добар изглед.

На својот Instagram, Ким сподели фотографија од нејзиниот стомак по третманот за затегнување, покажувајќи ги резултатите.

„Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди“, напиша Кардашијан покрај фотографијата на која се гледа црвенилото кое се проширило на овој дел од нејзиното тело.

Мајката на четири деца веќе докажа дека е подготвена да трпи сѐ за убавина, па и малку болка, а сепак често успева да дојде во центарот на вниманието поради нејзината импресивна фигура во бикини, што и е нејзина цел.

Посветува многу внимание и на грижата за своето лице. Иако инсистира дека никогаш немала филери во усните или образите, ријалити ѕвездата во едно од интервјуата призна дека направила ботокс на челото.

Нејзината страст за нега на кожата ја споделува и со нејзиното момче Пит Дејвидсон, кој е 13 години помлад од неа.

„Тоа е една од главните работи што нѐ поврзуваат. Одиме заедно на дерматолози, заедно пукаме мозолчиња“, призна таа еднаш низ смеа.

Ким и Пит се во врска од октомври минатата година.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Живот

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Read more

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Read more

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Read more

Како да го средите домот за 30 минути?

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе