Кинеската вакцина Sinopharm ефикасна во 72,51 отсто од случаите со COVID-19

Одделот на Sinopharm во Институтот за биолошки производи во Вухан денеска ја информира јавноста дека нејзината вакцина против COVID-19 според првичните анализи, во третата фаза од клиничките испитувања се покажала ефикасна во 72,51 проценти од случаите со коронавирус.

Британските медиуми јавуваат дека оваа кинеска компанија веќе ја доставила официјалната апликација до националната администрација за медицински помагала за одобрување за јавна употреба на нејзината вакцина, се наведува во соопштението на Sinopharm објавено на нејзината веб-страница.

реклама

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Read more

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Read more

Вести

10 бизарни начини и околности под кои умреле римските императори

Read more

LG произведе огромен екран за домашно кино од 1,7 милиони долари

Read more

Европа заостанува 21 година зад поставената цел за намалување на загадувањето

Read more

Првиот целосно цивилен екипаж полета во вселената со SpaceX

Read more
 

Гик

  • filter

Новиот Xiaomi Pad 5 ќе се продава во Европа

Читај повеќе

10 бизарни начини и околности под кои умреле римските императори

Читај повеќе

Galaxy Note 22 ќе биде претставен наредната година?

Читај повеќе

LG произведе огромен екран за домашно кино од 1,7 милиони долари

Читај повеќе

Европа заостанува 21 година зад поставената цел за намалување на загадувањето

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi ја претстави серијата 11T

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Првиот целосно цивилен екипаж полета во вселената со SpaceX

Читај повеќе

Кинеските астронаути се враќаат на Земјата по три месеци во вселената

Читај повеќе

Три причини зошто треба да ја избришете апликацијата Google Photos

Читај повеќе