Кинескиот Неси разоткриен, видеото вистинско, чудовиштето лажно

Кинезите сепак ќе почекаат за да добијат свое мистериозно водно чудовиште откако она на снимките од пред неколку дена испадна дека е дел од големо заштитно платно за сонце.

Голема воздуба имаше во Кина откако се појави видео кое прикажува мистериозен објект како плива низ водите на најголемата азиска река Јангце.

Нажалост, не се работи за живо суштество туку за предмет. Нешто подолу од местото на кое беше снимено видеото, работници извадиле од реката големо парче за кои смнетаат дека е дел од индустриски материјал за обложување големи цефки.

Мистеријата потоа ја разреши тв каналот CCTV. Видеото било снимено од запослен во терминатот за ферибродови нод каде што и произлегол материјалот кој е всушност парче од огромно заштитна платно за сонце.

Видеото биле споделено на интернет како шега, но јавноста брзо ја обзема еуфорија па целиот настан се претвори во циркус.

реклама

Чек дис аут

Кој како се снајде за маска

Read more

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Read more

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Read more

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more

Магазин

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе