Тенис

Киргиос влезе во конфликт со гледач на трибините во Мајами

25. март 2019 - 17:00 | МИА

Австралискиот тенисер Ник Киргиос уште еднаш покажа дека се наоѓа во добра форма. И не зборуваме толку за неговата игра, иако во моментов е безгрешен во Мајами, колку за однесувањето на теренот кон ривалите и публиката.

Минатата недела, гневниот Киргиос ги фрли патиките на трибините за време на натпревар, а денес тој си дозволи уште еден непријатен момент.

Австралиецот се исмеваше со противникот Душан Лајовиќ, откако прво одигра форхенд во „no look“ стил, однсоно не гледаше кон ударот, туку во друга насока.

Покрај тоа, Австралиецот изврши почетен удар, кој никој не го очекуваше и направи ас, што доведе до незадоволство од фановите на трибините.

Во тој момент, тенисерот се сврти и почна да се расправа со еден незадоволен навивач.

Коментирај