Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Ник Кирјос ноќеска на натпреварот против домашниот тенисер Томи Пол на АТП Вашингтон имаше непријатна ситуација откако со топчето погоди една баба.

Тој сосема случајно со топката ја удри бабичката во публиката по лице, а кога сфати што направил отиде да ѝ се извини, па ѝ подари и пешкир.

Инаку, Кирјос го победи Пол со 2:0, или 6-3 и 6-4 по сетови. Сега во осминафиналето ќе игра против уште еден Американец, Рајли Опелка.

URL

На австралискиот тенисер во Вашингтон му тргна со публиката, откако во претходното коло играјќи против домашниот тенисер Маркос Гирон се консултираше со една девојка во публиката каде да сервира. Првиот обид не му успеа, но потоа освои поен.

Remote video URL
Тагови
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Тенис

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Read more

Ѓоковиќ до Кирјос: Ќе освоиш Грен слем ако почнеш да тренираш капуера

Read more

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Read more

Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Read more
 

Спорт

Јужна Кореја победник на ракометниот Мундијал во Скопје

Читај повеќе

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Читај повеќе

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Читај повеќе

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Читај повеќе

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Читај повеќе
  • filter

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Читај повеќе

Левандовски: Се чувствувам како дете со нова играчка

Читај повеќе

Почина Кирил Дојчиновски, легенда на македонскиот фудбал

Читај повеќе

Јувентус три недели без првиот голман Шченсни

Читај повеќе