Кјелини: Реал лани му ја украде Златната топка на Роналдо

Дефранзивецот на Јуве застана во одбрана на својот соиграч за кого смета дека сега требало со Меси да се 6:6 во Златни топки.

„Во ред е што Меси ја освои Златната топка годинава. Вистинската кражба беше лани кога Реал Мадрид одлучи Кристијано да не ја освои. Беше навистина чудно“, вели Џорџо Кјелини.

Во минатогодишниот избор Роналдo заврши втор зад Лука Модриќ. Од таборот на Реал не гласаа за Португалецот кој летото премина во Јувенус. Сепак, и без нивните гласови Модриќ убедливо ќе победеше.

„Кристијано ја освои Лигата на шампиони, па по таа логика Ван Дајк требаше да победи годинава“, смета Кјелини.

„Можеби лани требаше Гризман, Погба или Мбапе да ја освои поради тоа што направија неверојатни работи на Мундијалот. Победата на Модриќ нема никаква смисла“, изгледа Кјелини заборава колку неверојатни работи Модриќ со Хрватска на истиот тој Мундијал.

Сега Меси има 6 Златни топки, додека Роналдо останува на 5.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Фудбал

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Read more

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Read more

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Read more

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Read more

Спорт

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе