Кличко сака камбек: Можам да ги победам сите во тешка категорија

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Владимир Кличко размислува да му се врати на боксот откако лани соопшти дека ја завршува кариерата.

Украинскиот боксер, кој 10 години успешно ја бранеше титулата светски првак во тешка категорија, се прости од боксот по поразот со технички нокаут од Ентони Џошуа и се пензионираше со скор од 64-5.

Промотерот на Џошуа, Еди Херн, за iFL TV изјави дека Кличко му пратил порака на Британецот во која вели:

„Сакам да се вратам. Чувствувам дека можам да ги победам сите кои се натпреваруваат во тешка категорија.“

Кличко неколку пати добиваше покани да се врати од пензија и повторно да влезе во рингот, но 42-годишниот Украинец одбиваше.

Џошуа сака да се бори со Дионтеј Вајлдер на 13 април на Вембли, а борбата Вајлдер-Фјури заврши нерешено и сега и двајцата сакаат реванш.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Останати спортови

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2020 над велешкото езеро Младост

Read more

Словенија дозволи одржување меѓународни спортски натпревари и присуство на навивачи

Read more

ОФМ стави крај на одбојкарските лиги без прогласување победници

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе