Клиника Жан Митрев додели 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи за новородечињата од Општина Центар

Клиниката „Жан Митрев“ додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се доделуваат ваучери за бесплатни прегледи за семејствата од оваа општина кои годинава добиле дете и досега се поделени вкупно 300 ваучери.

Доделувањето на ваучерите е согласно меморандумот за соработка што клиниката го има потпишано со Општина Центар и е традиционална активност која се одвива веќе пет години по ред. Со ваквата грижа Клиника „Жан Митрев“ придонесува за безгрижен и здрав развој на новороденчињата и ги советува родителите за понатамошниот правилен развој.

Ваучерот може да се искористи во следните 3 месеци од доделувањето. Педијатрите на Клиника „Жан Митрев“ ги очекуваат родителите да закажат преглед за своето бебе на телефонскиот број 02 3091 484.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Македонија

Времето денеска сончево со мала локална облачност

Read more

Гордана Силјановска-Давкова се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Read more

Муцунски: Наскоро Македонија ќе добие Влада која што повторно ќе се грижи за македонскиот јазик и за македонската традиција

Read more

Османи: За 2 месеца ќе спласне притисокот за издавање на патните исправи

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Пукање на автопат во Израел: Вооружени цивили им возвратија на терористите

Читај повеќе

Иран ѝ испорачал на Русија околу 400 балистички ракети

Читај повеќе

Украдена бистата на Васил Главинов во Центар

Читај повеќе

Времето денеска сончево со мала локална облачност

Читај повеќе

Фон дер Лајен: Сакам да работам со оние кои ги бранат вредностите на ЕУ од пријателите на Путин

Читај повеќе

Гордана Силјановска-Давкова се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Читај повеќе

Муцунски: Наскоро Македонија ќе добие Влада која што повторно ќе се грижи за македонскиот јазик и за македонската традиција

Читај повеќе

Османи: За 2 месеца ќе спласне притисокот за издавање на патните исправи

Читај повеќе

Маж пукал во сестра си и во нејзините два сина во Кумановско – две од лицата починаа

Читај повеќе