НБА 2019/20

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Дури две продолжение беа потребни за да се добие победник на натпреварот помеѓу Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс, еден од само двата натпревара кои беа на програмата пред вечерашниот Ол Стар.

Само два натпревара се играа во НБА ноќеска со оглед на тоа што вечерва после полнок на програмата е долгочекуваниот Ол Стар натпревар.

Бостон во „ТиДи Гарден“ арената го пречека Лос Анџелес Клиперс, а публиката се изнагледа кошарка која траеше многу подолго од очекуваното. Регуларниот дел заврши 114:114 со тројка на Клиперс во последните момкенти. Од втората третина домаќините цело време водеа, еднаш и плус 10, но на крајот мораа победата да ја остварат на продолженија и тоа две. На крајот Бостон славеше со 8 разлика

Џејсон Тејтум беше најефикасен со 39 поени пред гостинот Лу Вилијамс со 35.

Резултати:
Бостон Селтикс - Лос Анџелес Клиперс 141:133
Њу Орлеанс Пеликанс - Оклахома Сити Тандер 118:123

реклама

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Кошарка

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Read more

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Read more

Спорт

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе
  • play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Читај повеќе

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе