Клоп ги кажа плановите за после Ливерпул

Германскиот стратег би можел да остане на „Енфилд“ и по завршувањето на сегашниот договор, додека нема да брза да најде нов клуб кога ќе си замине.

Јирген Клоп вели дека ќе земе едногодишен одмор веднаш штом ќе заврши неговиот ангажман во Ливерпул. 53-годишниот стратег веќе 5 години е предводник на „Црвените“, а договорот со тимот му е до 2024 година.

„Многумина ми го поставуваат ова прашање. Никогаш не сум чул некој да го праша Пеп Гуардиола за истото, а неговиот договор завршува наредната година“, се пожали Клоп во интервју на гостувањето кај Лирој Матата на неговиот канал на YouTube.

Remote video URL

„Имам уште 4 години кои во фудбалот делуваат како цела вечност. Многу може да се случи за тоа време. Претпоставувам дека за 4 години ќе размислам дали да го продолажм договорот или не“, рече тој.

„Доколку не го продолжам, ќе одам на одмор. Кога ќе заминам од Ливерпул нема веднаш да земам друг клуб. Тоа е сигурно. Ќе си земам одмор од една година“, барем во моментов така гледа Клоп на иднината за 4 години.

Тагови
реклама

Фудбал

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Read more

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Read more

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Read more

Голманот на Пандев позитивен на корона

Read more

Спорт

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Читај повеќе

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе