Клоп го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година

Ливерпул, 13 декември 2019 (МИА) – Германскиот фудбалски стратег Јирген Клоп денеска потпиша нов договор со Ливерпул, со кој Клоп останува на клупата на актуелниот европски првак до 2024 година.

Клоп, кој има 52 години, кариерата ја почна во Мајнц, потоа ја водеше Борусија Дортмунд, а веќе четврта година е во Ливерпул, со кој имаше договор до 2022, но успешната соработка е продолжена за уште две години.

Сезонава „црвените“ се на добар пат да го прекинат малерот од 30 години без титула во англиската Премиерлига.

Клоп рече дека уште кога дошол во клубот во есента 2015 година, знаел дека тој и Ливерпул се создадени еден за друг.

реклама

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Фудбал

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Read more

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Read more

Премиер лигата се враќа на три измени

Read more

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Read more

Спорт

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Читај повеќе

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Читај повеќе

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе