Клоп го прогласи неговиот најмалку омилен стадион

Ливерпул, 19 ноември 2019 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека најмалку сака да игра на стадион на Севиља.

  „Го мразам стадионот на Севиља заради атмосферата. Тоа е навистина комплимент за навивачите на шпанскиот тим кои вршат голем притисок на противничките фудбалери“, изјави Клоп.

Иако во натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите во ноември 2017 година, англискиот клуб ја водеше Севиља со 3: 0 по првото полувреме, на крајот средбата заврши нерешено – 3:3. Можеби токму овој натпревар беше пресуден за Клоп да го прогласи „Естадио Рамон Санчез Пизхуан“ за негов најмалку омилен стадион. 

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Фудбал

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Read more

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе