Клоп го прогласи неговиот најмалку омилен стадион

Ливерпул, 19 ноември 2019 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека најмалку сака да игра на стадион на Севиља.

  „Го мразам стадионот на Севиља заради атмосферата. Тоа е навистина комплимент за навивачите на шпанскиот тим кои вршат голем притисок на противничките фудбалери“, изјави Клоп.

Иако во натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите во ноември 2017 година, англискиот клуб ја водеше Севиља со 3: 0 по првото полувреме, на крајот средбата заврши нерешено – 3:3. Можеби токму овој натпревар беше пресуден за Клоп да го прогласи „Естадио Рамон Санчез Пизхуан“ за негов најмалку омилен стадион. 

реклама

Фудбал

Голманот на Пандев позитивен на корона

Read more

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Read more

Спорт

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Читај повеќе

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе