Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за плановите за трансфери на клубот за летото 2021 година.

klop.jpg

„Не мислам дека сега е време за големи промени. Оваа година, поради многуте повреди, нашите главни фудбалери речиси и да немаа шанси да играат заедно. Општо, ќе има мали усогласувања на составот“, рече Клоп за Goal.

Ливерпул e на шестото место на табелата со 40 бода по 25 натпревари.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе