Клоп објасни зошто никогаш не носи костум на натпреварите

Јирген Клоп никогаш не сте го виделе во костум кога е на натпревар. Германскиот тренер Ливерпул го води во тренерки.

„Имам костум и го носам само на венчавки, погреби или кога никој ќе ми каже дека морам да се појавам во костум“, вели Клоп.

„Не се чувствувам удобно кога носам костум, а поради вратоврската не можам да дишам нормално. Поради тоа не ни размислувам да облечам костум на некој натпревар. Во тренерките секогаш можам да скокам. Едноставно, таков сум“.

Тој истакна дека важно е како ќе играат и изгледаат играчите, а не тој.

Клубот Ливерпул одлично ја почна сезоната, со пет победи во пет натпревари, има пет поени повеќе од Манчестер Сити.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Read more

Фудбал

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Read more

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Read more

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Read more

Спорт

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Читај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Читај повеќе

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

Читај повеќе
  • filter

Верона го претстави новото лого

Читај повеќе