Клоп пред мечот со Арсенал: Не можеме да ги игнорираме околностите

Ливерпул речиси најверојатно вечерва ќе игра со своите резерви против Арсенал, но ќе даде сè од себе за да победи. Ова стана јасно од зборовите на менаџерот Јирген Клоп во пресрет на дуелот од 1/8-финалето на турнирот во Лига купот во Англија.

Пред помалку од 72 часа, двата тима повторно се сретнаа на „Енфилд“, но во шампионатот, а домаќините победија со 3:1. Во недела шампионите ќе гостуваат кај Астон Вила. Поради оваа причина, германскиот тренер сега ќе ги сочува повеќето свои стартери.

– Ние сакаме да го освоиме овој меч со она што го имаме. Не можеме да ги игнорираме околностите. Многу е веројатно дека ќе направиме некои измени, но генерално ја мразам практиката некои натпревари да ги прифаќам како поважни од другите. Средбата е важна за нас, без разлика дали верувате во нас или не. Не станува збор за давање поголемо значење на некои турнири на сметка на други, туку за справување со ситуацијата. За секој натпревар имам над 20 играчи кои според мене се доволно добри да излезат на теренот. Ќе дадеме сè од себе да го освоиме турнирот. Но, дали може да ви ветам победа? Не! Но, можеме да се обидеме, изјави Клоп.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе