Клоп се извини на преведувачот: Навистина ми е жал, не беше фер

Ливерпул прослави победа во групната фаза на Лигата на шампиони против Салцбург, со 2:0 и така од првото место од групата Е мина во осминафиналето.

Но, еден инцидент предизвика внимание во јавноста, а е поврзан со Јирген Клоп кој му се налути на преведувач затоа што не ја преведе добро изјавата на капитенот Џордан Хендерсен.

По натпреварот Германецот беше подобро расположен, сфати дека не реагирал на најдобриот начин.

„Сакам да се извинам за вчера. Знам дека не беше фер. Посебно затоа што се случи во јавност. Беше многу глупаво. Не сум задоволен од начинот на кој мојот одговор е преведен, но начинот на се обратив е глупав. Требаше подобро да постапам и навистина ми е жал“, изјави Клоп.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Фудбал

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Read more

Елмас славеше на гости кај Пандев

Read more

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Спорт

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Читај повеќе