Книгите на Гијом Мисо најпродавани во Македонија за 2018

Скопје, 3 јануари 2019 (МИА) – „Ако не постои утре“ и „Девојката од Бруклин“ од Гијом Мисо и „Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината“ од Александар Алексов се најпродавани книги во Македонија за 2018 година.

КупиКнига.мк, најголемата електронска книжарница во Македонија, ја објави листата на 20-те најпродавани книги во 2018 година. Читателите повторно го ставија на првото место авторот Гијом Мисо.

Четврта година по ред книгите на Мисо се најактуелни на КупиКнига.мк.

– Секоја година се трудиме да ги задоволиме сите вкусови и да ја збогатиме нашата понуда со најразличен жанр. Нудиме одлична опција за подароци за празниците, за безброј различни вкусови и желби. Има ли нешто подобро од тоа да подариш книга и таа да стигне каде и да посакаш во светот и да донесе огромна радост затоа што ова е подарок кој не ја губи својата вредност, изјави ЕленаТемелковска, Оперативен менаџер на iVote.

Целосна листа на топ 20 најпродавани книги во 2018 година:

1. Ако не постои утре – Гијом Мисо
2. Девојката од Бруклин – Гијом Мисо
3. Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов
4. Девојката и ноќта – Гијом Мисо
5. Апартман во Париз – Гијом Мисо
6. Математика 4, Збирка задачи со тестови и активности – Јадранка Клисарова
7. Точка на измама – Ден Браун
8. Во еден момент – Гијом Мисо
9. Ноќ и ден – Вирџинија ВУЛФ
10. Душокршачот – Себастијан Фицек
11. Мојата македонска приказна: каде одиш, Македонијо! – Љубчо Георгиевски
12. ЦРНА КАКО АБОНОС – Сала Симука
13. Приказната на робинката – Маргарет Атвуд
14. Тори и принцот-змија – К.В. Јохансен
15. Крадец на воздишки – Александар Алексов
16. БЕЛА КАКО СНЕГ – Сала Симука
17. Совршената замена – Грир Хендрикс
18. Куферот од Берлин – Јелена Бачиќ Алимпиќ
19. Благодарам – Ана Салтирова Давидовски
20. Понекогаш лажам – Алиса Фини.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Книги

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Read more

Предлог за читање: „Вештица“ од Венко Андоновски

Read more

„Читањето е супермоќ“ – онлајн кампања на „Арс Ламина“

Read more

Предлог за читање: „Со затворени очи“ – Џош Малерман

Read more

Магазин

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Читај повеќе

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Читај повеќе

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Читај повеќе

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Читај повеќе

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Читај повеќе