Коби Брајант постхумно примен во кошаркарската Куќа на славните

Кошаркарот Коби Брајант кој почина минатата година заедно со својата ќерка и уште седум лица во пад на хеликоптер, постхумно беше примен во Куќата на славните синоќа, на церемонија што беше организирана со одложување од осум месеци поради пандемијата на коронавирус.

Брајант ја освои титулата во НБА пет пати, беше избран во Ол Стар тимот на НБА 18 пати, а беше именуван за МВП во сезоната 2007/08.

Remote video URL

„Личната статистика на Коби зборува сама за себе, тој беше на друго ниво. Никогаш не одеше по пократкиот пат во кошарката. Даваше сѐ од себе на играта“, рече вдовицата на Коби, Ванеса, на церемонијата.

„Успеа, сега си во Ќуќата на славните“, додаде Ванеса Брајант во емотивниот говор. „Ти си вистински шампион. Ти не си само МВП, ти си великан на кошарката. Многу се гордеам со тебе. Ќе те сакам секогаш и засекогаш, Коби Бин Брајант“.

Remote video URL
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кошарка

Милвоки конечно го сруши одличниот Бруклин и се врати во игра за полуфинале

Read more

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Read more

Никола Јокиќ е МВП

Read more

Американците без Леброн и Дејвис на ОИ во Токио

Read more
 

Спорт

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе