Kodak лансираше нова акциона камера

Kodak лансираше 4К верзија на својата акциона камера PixPro SP360, што е пододбрување во однос на првичната FullHD верзија.

Новиот модел ќе биде компатибилен со Facebook и Youtube 360 видео опцијата.

SP360 4К е веќе достапна во продажба по цени од 499 до 899 долари.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Фото

Skopje Photo Week 2020 - пријавете се и учете од најдобрите

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Победниците на Nikon Small World 2020

Read more

Како настанала најпознатата компјутерска позадина на сите времиња?

Read more

Гик

  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе