Кога 62-годишен тренер бега од топка

Селекторот на женската холандска одбојкарска репрезентација се најде во незавидна ситуација па мораше да направи и акробација.

Холаѓанките ги предводи селекторот Авитал Селингер кој на синоќешниот натпревар против САД стоеше премногу блиску до американското поле. Една блокината топка отиде кон него, па тој со брза реакција навреме се тргна, но како што забрзано одеше наназад се сопна и падна. На изненадување на сите, со акробација веднаш се исправи и ги собра аплаузите.

Холандија загуби со 0:3 во рамките на Лигата на нации каде лидер е токму САД и тоа со перфектен скор.

реклама

Спорт

15 работи кои треба да ги знаете за претстојната Олимпијада

Read more

Кога 62-годишен тренер бега од топка

Read more

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десет работи кои никој не ви ги кажува за стомачните мускули

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Десет галаксии кои не би требало да постојат, ама тука се

Read more
play_arrow

Смешни и опасни средби со животни

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Don't Look Up“ - новиот филм со Леонардо Дикаприо

Read more
play_arrow
Како да владеете со вашите расположенија?

Како да владеете со вашите расположенија?

Read more
play_arrow

Каква била Земјата пред ерата на диносаурусите?

Read more
play_arrow

Олдскул тренинг за стомачни мускули за мажи над 40 години

Read more
play_arrow

Што сè ќе ни се случи до 2025?

Read more
play_arrow

Дали би можеле да направиме лебдечки град?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: 8-минутно смеење

Read more
play_arrow

Топ 10 стилски трансформации на славни личности

Read more