Кога дечкото ќе ти направи реклама да ја продадеш колата на старо

Тешко е да се продаде автомобил на старо, особено ако е стар 21 година, но секогаш вреди да бидете креативни во намерата да се ослободите од него.

Марк Ланман направи забавна реклама за да го продаде стариот автомобил на девојка му. Марк, кој работи како сценарист и режисер во Лос Анџелес, ги искористил неговите таленти за да ја продадат колата Honda Accord од 1996 година. Реакциите на видеорекламата и понудите што ги добиле ги изненадиле повеќе од очекуваното.

Пет дена откако ја пуштиле рекламата за колата со прекар Грини, потенцијалните купци се наддавале за цената што достигнала до 150.000 долари, а видеото било прегледано околу 4 милиони пати.

Понудата на eBay била затворена поради „невообичаени активности во наддавањето“, согласно правилата на онлајн компанијата за продажба.

„Најверојатно некој од одделението за измама во eBay не знаел за рекламното видео и не му се верувало дека Honda Accord од 1996 година стигнала до понуда од 150.000 долари и го затворил наддавањето“ вели Марк.

Подоцна од компанијата им кажале дека не може да го обноват наддавањето, па поставиле нов оглас и пак поминале добро.

Моментално, највисоката понуда за автомобилот чија вредност се проценува на 1.500 долари изнесува 5.600 долари.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Реклами

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more
Најинтересните реклами од Супер Боул 2020

Најинтересните реклами од Супер Боул 2020

Read more

Видео

  • play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Читај повеќе
  • play_arrow

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Читај повеќе
  • play_arrow

Слатката десктоп ласица Ози

Читај повеќе
  • play_arrow

Како авиокомпаниите вршат дезинфекција и чистење на авионите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пролетта на Бајкалското Езеро

Читај повеќе
  • play_arrow

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Читај повеќе