Кога овие два знака ќе се спојат, се раѓа доживотна љубов од бајките

Ѕвездите велат дека постојат сродни души и дека вечна љубов ги чека знаците на Зодијакот кои едноставно се раѓаат еден за друг.

Еве два двојки кои ги чека бајковитата изрека „си живееја среќно до крајот на животот“.

Девица и Водолија

Поврзаноста и слогата помеѓу Девица и Водолија е запишана во ѕвездите, пред сѐ затоа што тие меѓусебно се разбираат околу главните прашања во животот. Водолијата лесно подлежи на неодоливата привлечност на Девицата, нејзиниот прониклив ум, уреден живот и околина, а Девицата секогаш знае како да ѝ угоди на Водолијата, бидејќи магнетно ја привлекува сонувачката природа на овој воден знак.

Двата лика уживаат во интелектуални дискусии, секогаш се заинтересирани за нови идеи и концепти. Кога и да доаѓаат тешки времиња, овој пар е подготвен да најде решение.

Лав и Вага

Тие двајца се најинтересниот знак на Зодијакот. Гордиот Лав ужива во љубовта со која Вагата великодушно го опсипува. Меѓутоа, Вагите ја наметнуваат и својата силна личност.

И двајцата знаат да бидат нежни, а во општеството се внимателни кон другите, но и еден кон друг. Нивниот живот понекогаш може да биде навистина гламурозен, а бидејќи и двајцата уживаат во тоа, не се создава конфликт.

Вагите не секогаш ќе ја кријат својата посесивност, но доминантниот Лав не обрнува внимание на таквите ситници. Што е најважно, и двајцата се крајно комуникативни и тоа е тајната на нивната вечна љубов - каков и да е проблемот, тие двајца ќе го решат со разговор.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Љубов и секс

Колку секс е нормално во врската и во бракот?

Read more

Пет совети како да ја вратите акцијата во сексуалниот живот

Read more

Пет особини кај партнерот кои никогаш не може да ги смените

Read more

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Скорпија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Читај повеќе

Четири знаци дека сте во брак или во врска со нарцис

Читај повеќе

Недостаток на сон - поголем ризик да се разболите од грип

Читај повеќе