Кога Златан ќе реши да почести...

Златан Ибрахимовиќ е посебен на многу начини, а по враќањето во Милан е и водечката сила и мотивација на тимот.

Од вчера во продажба е новиот Sony PlayStation 5, а Ибра, како што пишуваат италијанските медиуми, решил да купи дваесетина пакети и да ги почести своите соиграчи од Милан, кој во моментов е прв во Серија А.

Така, Матео Мусакио, Сем Кастиљехо и Рафаел Леао објавија фотографии на своите социјални мрежи, заблагодарувајќи му се на Ибрахимовиќ за извонредниот подарок.

URL

Досега се одиграа седум кола во италијанскиот шампионат, а Златан Ибрахимовиќ во моментов е најдобар стрелец во лигата, бидејќи постигна дури осум погодоци.

Не е лошо за 39-годишник, нели?

реклама

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе