Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Можете да им кажете што било, но „Важно е да се учествува“? Ниту во најлудите соништа!

Секој од нас познава барем една личност која сака да биде подобра од другите. Конкурентната природа го тера никогаш да не го признае поразот, а често е иритирачка за околината.

Не е тајна дека оваа особина може да биде одлична за работа или спорт, но во други сфери може да биде штетна.

Хороскопот открива во кои знаци најчесто се раѓаат луѓе чие мото во животот е „Целта ги оправдува средствата“.

ОВЕН

Луѓето родени во знакот Овен се многу амбициозни. Тие не сакаат да олабавуваат и сакаат да бидат најдобри во сè што прават. Секогаш се подготвени да прифатат нови предизвици и подготвени да бидат истрајни од исцрпеност. Не можат да ја поднесат мислата дека некој е подобар од нив, па желбата за победа им е најголема мотивација.

ЛАВ

Лавовите мислат дека се супериорни во однос на другите. Сепак, тие честопати имаат тенденција да мораат да ја покажат својата убеденост пред другите, се со цел да го „хранат егото“. За нив сè е конкуренција, па во секоја ситуација се трудат да докажат дека се поуспешни, поатрактивни, посилни и побогати од другите.

СКОРПИЈА

Скорпиите на прв поглед изгледаат смирени, но тоа не значи дека не се исклучително конкурентни. Можат да бидат немилосрдни кога сакаат да претепаат некого. Имаат силен карактер и важат за најсилна конкуренција, па астролозите советуваат никогаш да не влегувате во конфликт со Скорпија. Нема да се откажат додека не го уништат противникот.

Тагови
реклама

Живот

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Read more

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе