Кои се државите коишто мора да ги посетите оваа зима?

Луѓето најмногу преферираат да патуваат преку лето, но доколку добро ги поднесувате ниските температури и сте љубител на зимата, овој период од годината може да биде совршен за патување во Европа.

Италија, Норвешка и Монако се државите кои мора да ги посетите оваа зима.

Фиренца е многу интересен избор за патување во зима, затоа што може да го поминете времето посетувајќи ги фасцинантните музеи и галерии.

На пример, галеријата Уфици и галеријата Академија чуваат многу вредни дела кои ќе ве воодушеват. 

Норвешкиот град Тромсо крие многу природни убавини во јануари. Може да го посетите арктичкиот фестивал на светла кој исто така се нарекува „Фестивал на северните светла“.

Овој меѓународен фестивал трае од 23 јануари до 2 февруари, а за време на посетата посетителите ќе уживаат во различни жанрови на музика. Но, освен тоа, ќе имате прилика да ја видите поларната светлина аурора бореалис.

Монте Карло за туристите со длабок џеб има интересна зимска понуда, особено кога станува збор за автомобилските трки. 

Наредната година ќе се одржи 88. Rallye Monte Carlo.

Но, доколку не сте љубител на автомобилските трки, Монте Карло има многу други занимливости кои може да ви ги понуди.

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Живот

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Read more

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Read more

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Магазин

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Читај повеќе

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Читај повеќе

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Читај повеќе
  • filter

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Читај повеќе

Што се случува во телото во првите шест часа по утринското кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе