Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Полицијата во Дубаи вчера соопшти дека се уапсени повеќе од 15 девојки под обвинение за разврат и голотија поради снимка на која се гледа како се фотографираат целосно голи на балкон во зграда.

По брзата реакција на полицијата и обвинителството во Емиратите, девојките и организаторот на тој настан се уапсени и депортирани.

Станува збор за девојки од Русија, Украина, Белорусија и Молдавија кои заедно со руски фотограф, кој бил организатор на фотографирањето, беа спроведени во полициска станица и казнети со депортација во матичните земји.

Како што објави The Sun, девојките се соблекле голи и позирале за израелска интернет-страница, верзија на американска порно страница.

Светските медиуми ја објавија оваа вест, нарекувајќи ги девојките модели и манекенки. Но, кои се всушност тие?

Една од девојките, Украинката Маријана Федчук призна дека е на фотографиите. За неа ова не е прва посета на Дубаи, бидејќи на Instagram објавува и пишува за Дубаи. Таа за медиумите се претстави како манекенка и модел, а на социјалните мрежи често објавува фотографии на кои е разголена.

27-годишната Јана Грабошчук исто така е приведена од групата на балконот, нејзините родители велат дека знаеле дека ќе патува за Дубаи, за наводна фотосесија.

Јана е дипломиран правник, а работи како келнерка и хостеса. Пред една година почнала да работи како модел.

Судејќи според строгите закони во Емиратите и моменталната депортација, овие девојки наскоро нема да имаат прилика да уживаат во убавините на Дубаи.

Кој е човекот зад сето ова?

Светските медиуми пишуваат дека организатор на патувањето и фотографирањето е украинскиот плејбој Виталиј Гречин, кој има слабост кој убави и разголени жени.

На социјалните мрежи се шири фотографија на која тој свири на клавир, додека е опкружен со повеќе разголени девојки.

URL
URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Живот

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II

Read more

Најдобрите 20 европски замоци

Read more

Млада Месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци

Read more
 

Магазин

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Читај повеќе