Љубов и секс

Кои се најатрактивните имиња за онлајн запознавање?

19. декември 2016 - 15:46 | И.М.

Најголемата мрежа за онлајн запознавање и дејтинг, Tinder, ја објави статистиката за 2016-та година, која што се однесува на најатрактивните имиња на овој сервис.

Овде се издвоени имињата на жените и мажите кои добивале најдобар првичен фидбек од корисници на спротивниот пол, во првичното листање на потенцијални партнери.

Во САД

Мажи: Лукас, Рајан, Метју, Ник, Џош, Брендон, Џастин, Бен, Адам, Ендру.

Жени: Хана, Ема, Лорен, Џулија, Емили, Рејчел, Саманта, Кејти, Ана и Сара.

Во Велика Британија

Мажи: Хари, Џеј, Томас, Лео, Џек, Вилијам, Мухамед, Арчи и Лијам.

Жени: Амелија, Холи, Грејс, Мејси, Оливија, Мили, Ела, Фиби, Џејд и Моли.

 

Коментирај