Кои се најбрзите играчи на новата „FIFA 21“?

Брзоногите фудбалери секогаш биле преценети на игриците, па ова се опциите доколку со нетрпение ја чекате новата „FIFA 21“.

Доколку сте еден од оние чија тактика се заснова на брз фудбал, нормално дека ви се потребни и брзи играчи. Брзината и кондицијата се клучни за претрчувањето со топка покрај противничките дефанзивци, или пак за спринт во празно при контра напад.

И во новата „FIFA 21“ најбрз играч е Килјан Мбапе од ПСЖ кој го има истиот скор од 96 за кондиција од претходната „FIFA 20“, но сега неговата просечна оценка се зголеми од 89 на 90.

Веднаш зад него е брзиот воз Адама Траоре од Вулвехемптон кој има иста кондиција од 96, но просечната оценка му е 79. Триото го заокружува Алфонсо Дејвис од Баерн кој исто така има 96 кондиција и 81 просек.

Најбрзи играчи на новата „FIFA 21“:

Тагови
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more

Гејминг

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Read more

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more

Познато дали видеоигрите за PS3 ќе бидат достапни за PlayStation 5

Read more

Гик

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Читај повеќе
  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Читај повеќе

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Читај повеќе

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Читај повеќе

Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Читај повеќе
  • filter

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Читај повеќе