Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Веб-страницата IMDb, која обезбедува информации за филмови, серии и познати личности, ја претстави листата на најголемите ѕвезди и најдобрите филмови и серии за 2023 година.

IMDb ги одредува своите последни списоци на крајот на годината користејќи податоци од рангирањето на IMDbPro MOVIEmeter и STARmeter, кои се базираат на реалните прегледи на страници од повеќе од 250 милиони месечни посетители на IMDb.

Oppenheimer е на врвот на листата на најпопуларни филмови, а веднаш зад него е Barbie. The Lasst of Us е најдобрата серија, а Педро Паскал е најголемата ѕвезда за 2023 година. Во текот на годината, Паскал помина четири недели на првото место на табелата STARmeter и дополнителни девет недели на второто место во Топ 10, според IMDb.

Паскал импресионираше со својата појава како Џоел Милер во серијата The Last of Us и како главен лик во серијата The Mandalorian.

Неговите претстојни проекти ги вклучуваат  Gladiator 2 и Drive-Away Dolls. Ко-ѕвездите на Паскал, Бела Ремзи (рангирана на петто место за нејзината улога како Ели во The Last of Us) и Кејти Сакхоф (бр. 8, за нејзиното портретирање на Бо-Катан Кризе во The Mandalorian) се исто така топ IMDb ѕвезди за 2023 година.

URL
Најголемите ѕвезди за 2023 година според IMDb:

Педро Паскал

Мери Елизабет Винстед

Ана де Армас

Џена Ортега

Бела Ремзи

Марго Роби

Ребека Фергусон

Кејт Сакхоф

Карла Гугино

Килијан Марфи

Најдобрите филмови за 2023 година:

Oppenheimer

Remote video URL

Barbie

Guardians of the Galaxy Vol. 3

The Little Mermaid

Remote video URL

John Wick: Chapter 4

The Super Mario Bros. Movie

Five Nights at Freddy’s

Remote video URL

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Killers of the Flower Moon

The Flash

Најдобрите серии за 2023 година:

The Last of Us

Remote video URL

Ahsoka

Succession

Black Mirror

The Mandalorian

Remote video URL

One Piece

he Fall of the House of Usher

Ted Lasso

The Bear

Gen V

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе