Кои се најголемите циции во зодијакот?

Некои луѓе сакаат да водат „расипнички“ живот, а други сакаат да одвојат барем мала сума за „црни денови“.

Тука се и оние на кои им е тешко да се разделат со парите, па штедат толку многу што се спремни да се откажат од многу удобности само за да не потрошат пари.

Жените и мажите родени во одредени хороскопски знаци имаат посебен однос со парите и воопшто со богатството. Не само што им е важно паричникот моментално да им е полн, туку и сонуваат буквално да се бањаат во пари и тоа засекогаш. Поради тоа често изгледаат како „циции“ пред семејството и пријателите кои им препорачуваат барем некогаш да си ја „пуштат душичката“.

БИК

Доколку сте во врска со маж Бик, би било добро да водите дневник кој, колку пари троши и на што. Затоа што тој дефинитивно ќе памти каде отишол секој денар. Затоа, кога ќе помине љубовта или ако го навредите Бикот со нешто, тој ќе памети сè до најситниот детаљ - секој денар што го дал ќе го изнесе на виделина и ќе бара од вас да го вратите „долгот“. Но, ако сте сигурни дека љубовта меѓу вас е „вистинска“, овој знак е одличен за семејство.

ДЕВИЦА

Претставниците на овој знак знаат да ги ценат парите, но и да ги заработат. Затоа, не е ни чудо што често стануваат навистина богати. Сепак, и со сите тие пари, тие се крајно прагматични и сакаат точно да знаат „каде оди парата“.Очекуваат од членовите на семејството да живеат скромно - да не купуваат премногу, да не трошат на летни и зимски одмори. Во случај на развод, нема да видите денар од некој роден во знакот Девица. Ќе се бори со сите сили да не ви остави ни копче. Исто така, доколку се чувствуваат финансиски несигурни, стануваат скржави до бесвест. Тие се способни да гладуваат - до тој степен оди нивната штедливост.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Живот

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Read more

Како да ги намалите сметките за струја?

Read more

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Read more

Како да се избегнат штетните ефекти од користењето на клима-уред?

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе