Кои се најопасните секс пози за мажите?

Лекарите испитуваа кои пози во сексот се најопасни за мажите и резултатите покажаа дека мисионерската е една од нив.

Иако се смета за една од основните и не баш егзотични пози, мисионерската е една од најопасните за мажите, тврдат лекарите во ова најново истражување.

Лекарите ја истражувале поврзаноста меѓу сексуалните пози и случаите на фрактура на пенисот, и утврдиле кои пози се најопасни за мажите.

Најопасна е „doggy“ позата која е „заслужна“ за 41% од скршениците на пенис.

Мисионерската поза е на второ место, во оваа поза се случиле во просек 25% од ваквите повреди на пенисот.

Оваа поза е опасна и кога жената е горе: на трето место по бројот на фрактури на пенис.

Од 1924 година регисстрирани се 1.600 случаи на фрактури на пенис ширум светот. Мажите кои ја претрпеле оваа повреда често имаат проблем со ерекција и болен сексуален однос.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Љубов и секс

Зошто љубовта умира?

Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Read more

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе