Кои се најплатените тенисери во светот?

Познатото списание Forbes ја објави листата со најплатени тенисери. На првото место се наоѓа Швајцарецот Роџер Федерер.

На годинашниот УС Опен нема да учествуваат Роџер Федерер, Рафаел Надал, Доминик Тим, ниту Серена Вилијамс.

Федерер има проблеми со повреда на коленото и мора да оди на уште една операција, но тоа не го спречува да е најплатениот тенисер во светот со 90,6 милиони долари.

На второто место се наоѓа Наоми Осака со 6,1 милион долари. Следна е Серена Вилијамс со 41,8 милиони, а на четврто место се наоѓа Новак Ѓоковиќ со 38 милиони долари.

Како изгледа листата на најплатени тенисери во светот?

Роџер Федерер  - 90.600.000 милиони долари

Наоми Осака – 60.100.000

Серена Вилијамс – 41.800.000

Новак Ѓоковиќ – 38.000.000

Рафаел Надал – 27.000.000

Кеи Нишикори – 26.000.000

Данил Медведев – 13.900.000

Доминик Тим – 8.900.000

Стефанос Циципас – 8.100.000

Ешли Барти – 5.800.000

реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more

Тенис

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Read more

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Read more

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе