Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Доколку планирате следната година да стапите во брак, тогаш одберете го најсреќниот датум за организирање венчавка.

Ако стапите во брак во текот на зимата

Оние кои планираат венчавка во зимските месеци, јануари и март се најсреќните месеци за тоа. Според астролозите, 22 јануари е идеален ден за венчавка, бидејќи тогаш доаѓа до двојно порамнување на Венера и Сатурн. Млада Месечина на 21 март носи свежа комуникација со Меркур кој ѝ се придружува.

Ако стапите во брак во текот на пролетта 

Секоја пролет носи големи промени, а покрај будењето на природата, таа ќе им донесе и среќни денови на новите двојки. Така, 11 април ќе биде среќен ден за сите оние кои ќе стапат во брак.

Следната млада Месечина во Бик на 19 мај носи подобра и отворена комуникација, додека Рак во Венера ќе донесе љубовна атмосфера и искрени емоции.

Ако стапите во брак во текот на летото

Јуни е месец кој младенците најмногу го сакаат. Млада Месечина во Бик на 17 јуни е многу поволен период за сите оние кои започнуваат ново поглавје во животот - ќе им донесе љубов и хармонична енергија. Потоа доаѓа 21 јуни, кој носи уште повеќе емоции и чувства. Затоа умно искористете го!

Кинески хороскоп

Според кинеската астрологија, најдобри месеци за брак во годината на зајакот, односно 2023 година ќе бидат мај, јули, август, октомври и ноември.

Најсреќни датуми во месеците ќе бидат 2, 8, 13, 14, 17, 20, 25 и 29 ден. Најдобро би било да ги комбинирате овие датуми со среќните месеци кои ги спомнавме погоре.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more

Љубов и секс

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Љубовен хороскоп за февруари: Еден знак или ќе раскине, или ќе го каже судбоносното „да“

Read more

Дали постои идеален број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе