Кои се најуспешните девојки и сопруги на познатите фудбалери?

Порталот SlotsUp направи листа на највлијателните и најуспешните девојки и сопруги на светски познатите фудбалери, а интересно е што избраничката на Роналдо, Хеоргина Родригес ја нема на листата.

Првите три места ги зазедоа Шакира, Викторија Бекам и британската пејачка Пери Едвардс, а листата е базирана на неколку критериуми, како што се лични достигнувања, популарност на социјалните мрежи, број на книги што ги објавиле, пари што ги наплатуваат за секоја спонзорирана објава на Instagram или број на објави на Spotify.

Колумбиската пејачка Шакира, сопруга на Џерард Пике, води со 100 поени, а потоа следува Викторија Бекам (95 поени) благодарение на профитот од над 277.000 милиони евра, две книги и повеќе од 40 милиони следбеници на социјалните мрежи. Како и Шакира, Викторија стана позната пред да стане сопруга на Дејвид Бекам како пејачка на популарната група „Спајс грлс“.

Трета на листата е уште една позната британска пејачка, Пери Едвардс (76 поени), девојка на фудбалерот на Ливерпул Алекс-Окслејд Чембрлен, која е членка на групата „Литл микс“ која има продадено повеќе од 60 милиони албуми и синглови и е една од најпопуларните женски групи во историјата.

Четвртата е партнерката на Пауло Дибала, Оријана Сабатини, а првите пет ги комплетира Ли-Ана Пинок, девојката на англискиот фудбалер Андреа Греј.

За многумина е чудно што Хеоргина Родригес не се појавува на листата. Иако не беше славна, ниту пак имаше голема банкарска сметка пред да го запознае Кристијано Роналдо во 2016 година, сега ужива огромна популарност.

Хеорхина има 27 милиони следбеници на Instagram и често е на насловните страници на многу списанија. Често се појавува на црвениот тепих, а наскоро на Netflix ќе излезе документарен филм за неа.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Читај повеќе