Живот

Кои се најздравите грицки за премиерата на „Game of Thrones“?

15. април 2019 - 17:29 |

Насекаде низ светот веќе почна манијата по последната, долгоочекувана сезона на мегапопуларната серија „Game of Thrones“. Вистинскиот фан ќе ве подучи дека секоја епизода треба да биде изгледана во совршени услови, а еден од тие услови се секако неисцрпен извор на грицки.

Кај нас, првата епизода премиерно ќе се прикаже во 20:00, па ако сè уште не сте решиле како да го изненадите вашето друштво, не грижете се, има време. Дождот сам по себе повикува на греано вино, така што дилемата за пијалокот е решена.

Набрзина тркнете до најблиската продавница и набавете некои вкусни намази и интегрални крекери како здрава замена богата со семиња, суперхрана и протеин од грашок и без глутен, нешто што го има Виталиа во својата палета. 

Ако сте обожавател на слатки задоволства, изберете мини Bites to Go. А, пред да се пикнете под ќебе и да влезете во светот на вашите омилени јунаци, погрижете се да има доволно храна за сите.

Залихата е неопходна, а  изборот на здрави закуски е навистина богат.

*Промотивен текст

Коментирај