Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Производителите на телефони полека ги надградуваат оперативните системи на своите уреди, а Nokia не е исклучок.

Дали користите Nokia паметен телефон? Ако сè уште не сте добиле Android 12, имаме лоши вести за вас - никогаш нема да го добиете, бидејќи компанијата заврши со дистрибуција на оваа верзија на оперативниот систем.

Сепак, во зависност од моделот што го користите, можеби имаме одлична вест за вас - Nokia штотуку ја објави листата на телефони што ќе добијат Android 13.

Ова се уредите на Нокиа кои ќе добијат Android 13:

Nokia X10

Nokia X20

Nokia XR20

Nokia G50

Nokia G11 Plus

Нема да ги најдете C31, G60 5G и X30 5G на оваа листа - уредите објавени на овогодинешниот саем IFA 2022 во Берлин - но не затоа што го добиваат новиот Android, туку затоа што надградбата за овие уреди се подразбира. На пример, Nokia X30 5G ќе добие три нови верзии на оперативниот систем.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Мобилни

Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Read more

Зошто брзо ви се празни батеријата на телефонот?

Read more

Samsung ја претстави серијата на паметни телефони Galaxy S23

Read more

Серијата Samsung Galaxy S23 прва го добие новото стакло Gorilla Glass Victus 2

Read more
 

Гик

Сè поголем притисокот врз Apple и Google да го забранат TikTok

Читај повеќе

Instagram тајно работи на наплата за верификуван профил

Читај повеќе

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Читај повеќе

Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Razer го претстави своето најлесно гејмерско глувче досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Читај повеќе
  • play_arrow

Што може најголемиот автономен електричен товарен авион во светот?

Читај повеќе

Зошто брзо ви се празни батеријата на телефонот?

Читај повеќе

Кина успешно клонирала три „суперкрави“

Читај повеќе