Кој актер е еден од најголемите фаворити за наследник на Бонд?

Триесет и едногодишниот Реге-Жан Пејџ сè почесто се спомнува како наследник на Даниел Крег во улогата на познатиот агент Џејмс Бонд. И не само тоа, тој моментално води во обложувалниците, а обожавателите се сложуваат дека би бил одличен во улогата на агентот 007.

Реге-Жан Пејџ ја освои публиката со улогата на Сајмон Басет, војводата од Хејстингс во историската драма „Bridgerton“ на Netflix. Неговите навивачи навиваат тој да биде замената за Даниел Крег.

Досега како наследници за улогата на Џејмс Бонд се спомнуваа Идрис Елба, Џејмс Нортон, Том Харди и други.

Но, обожавателите мислат дека Пејџ е најидеален за таа улога, а актерот веќе води во обложувалниците, сите се обложуваат и навиваат за него. Роден во 1990 година во Лондон, а детството го минал во Зимбабве. Како тинејџер се вратил во Велика Британија, каде дипломирал на Драма центарот во Лондон. По неколку успешни улоги во претстави и мали улоги во Хари Потер, среќата си ја пробал во Холивуд.

Сега го гледаме во улогата на шармантниот војвода Сајмон Басет, еден од најпосакуваните ергени во Лондон на почетокот на 19 век.

Тагови
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Филм & ТВ

Жерар Депардје повторно обвинет за силување

Read more

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како би изгледале децата на нашите омилени филмски двојки?

Read more
 

Сцена

Жерар Депардје повторно обвинет за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Дафт Панк најавија разделба по 28 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале децата на нашите омилени филмски двојки?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Слаб викенд, но „The Croods 2“ е повторно на врвот

Читај повеќе

Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Читај повеќе
  • play_arrow

Џоди Фостер: Го обожавам Арон Роџерс

Читај повеќе