Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Филмскиот фестивал во Кан полека привршува, а покрај одличниот црвен тепих на кој блеснаа некои од најголемите ѕвезди, беа претставени и некои од долгоочекуваните наслови. Сепак, еден од нив се истакна.

Публиката и критиката не престануваат да зборуваат за „Triangle of Sadness“ на наградуваниот шведски режисер Рубен Остлунд, откако филмот беше претставен на фестивалот.

Една од главните улоги во оваа црна комедија ја играше Вуди Харелсон кој го отелотвори ликот на капетан на брод.

Филмот ја следи познатата двојка Карла и Јаја, кои ги играат Харис Дикинсон и Чарлби Дин, кои одат на крстарење за ултрабогати. По несреќа, тие заглавуваат на пуст остров заедно со група милијардери и чистачка каде што почнуваат да ги преиспитуваат своите улоги во животот на другиот.

Откако беше претставен, „Triangle of Sadness“ беше проследен со аплауз кој траеше осум минути, по што Остлунд рече дека поради тоа се чувствува како да е на „фудбалски стадион“.

Remote video URL

Variety исто така истакна дека овој филм „ги засени сите досегашни филмови, па дури и Top Gun, а Харелсон имаше порака за гледачите, за кои ова беше незаборавно искуство.

„Остлунд може да ве направи несреќни. Ве тера да размислувате. Може да ве натера да се чувствувате како да има поента да го гледате филмот и уште поважно, ве тера да се смеете цело време“, заклучи славниот актер.

Шведскиот режисер последен пат се појави во Кан со филмот „The Square“ од 2017 година, кој му ја донесе Златната палма.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Филм & ТВ

Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Read more

Ќерката на Ума Турман: Немаше да постојам ако мајка ми не абортирала кога била млада

Read more

Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Read more

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
 

Сцена

Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Читај повеќе

„Killing in the Name“ на рипит

Читај повеќе
  • play_arrow

Ќерката на Ума Турман: Немаше да постојам ако мајка ми не абортирала кога била млада

Читај повеќе
  • play_arrow

Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Читај повеќе

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Читај повеќе
  • play_arrow

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Читај повеќе

Сега е официјално – реклами и на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Најуспешниот филм во 2022 година заработи над милијарда долари

Читај повеќе