Кој е минималниот број стомачни што треба да ги направите за рамен стомак?

А.С.
/ 14.11.2023 / 15:27

Овие вежби ги таргетираат стомачните мускули за да го олеснат процесот на топење на маснотиите во овој дел од телото.

Оние кои сакаат потенок струк вклучуваат стомачни во нивната рутина бидејќи тоа е една од најдобрите вежби за согорување на стомачните масти.

Но, колку стомачни треба да направите за рамен стомак? Одговорот на ова прашање е тешко да се даде бидејќи е субјективен. Резултатот може да се разликува од личност до личност бидејќи зависи од количината на масни наслаги на абдоменот. Иако нема суштински докази, конвенционалното мислење сугерира дека се потребни 250.000 стомачни за согорување на половина килограм маснотии.

Тоа е тешко да се направи за кратко време, затоа препораката на фитнес експертите е да се започне со 10 до 12 повторувања преку три серии дневно.

Дополнително, за да ги вклучите другите мускули, можете да пробате варијации како што се дијагонални стомачни, обратни стомачни, руски вртења и точак-стомачни.

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Фит

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Read more

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Read more

Дали мора да се истегнете пред тренинг?

Read more

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе