Кој е најголемиот страв на Бил Гејтс?

Американскиот милијардер во новиот документарец на Netlix, „Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates“, откри кој е неговиот најголем страв. 

Најголемиот страв на Бил Гејтс е дека неговиот мозок ќе престане да работи. 

Но, некои работи за тоа како работи мозокот на Гејтс можат да се најдат во краткиот трејлер на серијата објавена во четвртокот.

„Гејтс е мултипроцесор“, вели неговата сопруга Мелинда, во емитувањето на филмот.

„Тој ќе прочита нешто, но во исто време ќе прави и нешто друго. Тоа е хаотично“, вели Мелинда.

„Гејтс успева во комплицираните работи“, вели Мелинда.

„Тој прави рамка во неговиот ум и тогаш започнува да ги сортира податоците. Ако нешто не му одговара, тој навистина се фрустрира“.

Таа додава дека тоа е страшно.

„Но, кога е сам, тој може да спои идеи кои на никој не би му текнало дека се споиви“, вели сопругата на Гејтс.

Идејата за рамка е нешто што го спомна самиот Гејтс, опишувајќи како работи и размислува.

 

 

Објаснувајќи како се сеќава на она што ќе го прочита, Гејтс вели:

„Ако доволно читате, ќе забележите дека постои сличност помеѓу нештата, бидејќи една работа е слична на друга. Ако имате широк видик, тогаш знаете како да ги составите работите".

Според објавениот трејлер, Гејтс гледа на проблемите од вообичаените агли, што му овозможува да е инвентивен..

Покрај сериозните теми, документарниот филм открива и неколку интересни факти за Гејтс, како што се: неговата омилена храна, дали појадува, кое е неговото омилено животно.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе