Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Дознајте каков е вашиот знак кога се во прашање љубовта и сексот.

Според астрологијата, многу карактеристики се определени од нашиот хороскопски знак, па и нашиот љубовен живот, пишува Cosmopolitan.

Овен

Нема да се плаши да ви ги открие и најбезобразните желби и фантазии. Единствениот проблем со нив е што сакаат брзо да преминат на главното, па предиграта е кратка. Најчесто, сè се одигрува многу брзо.

Бик

За разлика од Овенот, Бикот сака да ужива во сексот. Совршен начин за загревање им е романтична вечера и добра музика во позадина. По загревањето подгответе се за долга предигра, бидејќи Бикот сака да му угодува на партнерот. Ако сте романтични, Бикот е совршен за вас.

Близнаци

Ќе ја употребат интелигенцијата и итрината за да ве соблечат. Дури и кога тоа ќе им успее, ќе продолжат да ви ласкаат. Со нив сексот преку телефон е совршен бидејќи сакаат и уживаат во долги разговори.

Рак

Многу се емотивни и не се согласуваат на секс ако немаат силни чувства кон другиот. Сексот за нив мора да биде убав и со страст и се многу нежни во кревет.

Лав

Нивната желба за авантури не може лесно да биде скротена, секогаш наоѓаат нови начини да го задоволат партнерот и тежнеат да останат доминантни во сè, па и во кревет. Нема никогаш да го заборавите сексот со Лав, но немојте да се разочарате кога ќе сфатите дека нему вашето задоволство секогаш му е на второ место, во однос на неговото.

Девица

Срамежливата и воздржана Девица во кревет е многу слободна. Кога станува збор за сексуалните потреби таа нема резервираност. Штом стекне доверба во вас нема да имате ниту момент мир кога станува збор за сексот.

Вага

Вагата е уметник во сексот. Таа сака да биде во совршена хармонија со партнерот, па умее да направи романтична атмосфера за водење љубов. Сака да носи секси долна облека во кревет, масажи со ароматично масло и тивка музика во позадина.

Скорпија

Скорпијата е знак кој не може без секс, а нејзината сексуалност е магнетски привлечна и тешко е да ја игнорирате. Во кревет е совршена, сака да го задоволи партнерот и себеси. Може да ве искористи само за секс и без око да ѝ трепне, да ве остави.

Стрелец

Мајстор е за заведување и ужива во лов на нови жртви. Постојано ја усовршува вештината на заведување и се фокусира на објектот на нејзините сексуални желби, па целосно го освојува. Поседува добри сексуални вештини, сака интензивна предигра.

Јарец

Делува воздржано, но во кревет е страстен љубовник. Многу е трпелив и штом еднаш ве освои во кревет ќе ја почувствувате целосно неговата енергија. Ќе даде сè од себе да ве задоволи.

Водолија

Ако сакате експериментирање во кревет тогаш совршено ќе се вклопите со Водолија, секогаш смислува нови начини за обострано задоволување. Никогаш нема да ви биде досадно со овој знак.

Риби

Слично како и Раковите, и Рибите повеќе ја ценат емоционалната страна на сексот. Љубовта, страста, трпението, сето тоа им е важно. Во сексот се пасивни и сакаат многу внимание од партнерот.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе