Кој е побрз: Audi RS6 или Tesla Model X?

Новиот Audi RS6 Avant е караван со врвни спортски перформанси. Го движи 4.0-твин турбо V8 мотор со 600 КС и 800 Nm максимален вртежен момент.

Силата се пренесува на сите 4 тркала со помош на менувачот со 8 брзини. Од 0 до 100 км/ч забрзува за само 3,6 секунди.

Tesla Model X развива 1020 коњски сили и до 100 км/ч пристигнува за неверојатни 2,5 секунди. Максималната брзина која ја достигнува изнесува 210 км/ч.

Кој победи? Погледнете го видеото.

Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Авто новости

Галерија на неделата: Ford Focus

Read more

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Read more

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Read more

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Read more
 

Автомобили

  • filter

Галерија на неделата: Ford Focus

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Читај повеќе

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Читај повеќе
  • filter

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе