Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Audi S8 и Audi RS6 имаат 4-литарски твин-турбо V8 мотор и развиваат 800 Nm максимален вртежен момент.

Единствената разлика меѓу нив е тоа што RS6 развива 600 коњски сили, а Audi S8 развива 571 КС.

Кој беше побрз? Погледнете во видеото.

реклама

Авто новости

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Read more

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Read more

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Read more

И бојата има врска со цената кога продавате автомобил на старо

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте најдобри HIIT вежби за топење на салото на стомакот

Read more
play_arrow

Како да проверите дали вашиот смартфон има вируси?

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се решите од масните наслаги на стомакот?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри за септември 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како елитна единица талибанци пребарува аеродром?

Read more
play_arrow

Како треба да ги чувате овошјето и зеленчукот за да траат подолго?

Read more
play_arrow

„The Wheel Of Time“ - новата серија што ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Научниците предвидуваат смртоносна соларна бура во 2025 година

Read more
play_arrow

Откријте ги богатите вкусови на авганистанската кујна

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од машките гради?

Read more
play_arrow

10 намирници кои се одлични за машкото здравје

Read more