Кој е побрз: Lamborghini Aventador SVJ или Huracan Performante?

Lamborghini Aventador SVJ е одличен суперавтомобил кој го придвижува 6,5-литарски V12 мотор кој произведува 770 КС и 720 Nm максимален вртежен момент, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 2,8 секунди и достигнува максимална брзина од 350 км/ч.

Huracan Performante моделот, пак, го придвижува 5,2-литарски V10 мотор кој испорачува 640 КС и 600 Nm максимален вртежен момент. Двата модела имаат 7-степен автоматски менувач.

Кој беше побрз? Погледнете во видеото.

реклама

Авто новости

Галерија на денот: Taycan Cross Turismo

Read more

Уникатниот McLaren F1 се продава за 15 милиони долари

Read more

Opel го претстави камперот Zafira Life Crosscamp Lite

Read more

Како изгледа новиот BMW M3 по третманот во Manhart?

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more