Кој е побрз: Tesla Model X P100D или Lamborghini Aventador SV? (Видео)

Сте се прашале кој ќе победи во трка меѓу СУВ возило и спортски ориентиран суперавтомобил? Дечките од Drag Times објавија видео во кое силите си ги одмерија Tesla Model X P100D и Lamborghini Aventador SV.

Model X имаше подобар старт и водеше, па Aventador го стигна и на крај преку целната линија прв помина СУВ моделот, оставајќи го зад себе скапоцениот суперавтомобил за 0,05 секунди.

Во второто возење Model X имаше време од 11,418 секунди постави нов светски рекорд за најбрз СУВ.

реклама

Авто новости

Ова тјунирано Audi е најбрзиот СУВ во светот

Read more

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Read more

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Read more

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more