Кој е вистинскиот избор: Alpine A110 или BMW M2 Competition?

Оваа година бевме сведоци на промоција на неколку атрактивни спортски модели а помеѓу највпечатливите се најдоа два автомобили од сегментот на мали спортски купеа: Alpine A110 и BMW M2 Competition. Кој од нив е подобриот избор? Ќе пробаме да дадеме одговор на тоа прашање.

Францускиот Alpine A110 има средишно сместен мотор, алуминиумска шасија и спартанска изработка која помогна масата да се сведе на минимум. Ова мало спортско купе го придвижува 1,8-литарски мотор со 250 коњски сили, но неговата предност е во тоа што е половина тон полесен од моделот на BMW. Од друга страна, адутот на BMW има моќен шестоцилиндричен агрегат од M4 со импресивни 404 коњски сили.

Без сомнение овие два модели го симнаа од тронот малото спортско купе Porsche Cayman, но кој од моделите изгледа како вистинскиот избор? Оставете го името на вашиот фаворит во коментарите.

реклама

Авто-мото

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more